سرباز عقل

مطالبی درباره فلسفه و جامعه شناسی | غرب شناسی | شرق شناسی | اسلام و ایران | رسانه و تکنولوژی | سیر مطالعاتی

غرب شناسی: امریکا شناسی: امریکا، جمهوری فراماسون ها (قسمت اول)

غرب شناسی

امریکا شناسی

امریکا: جمهوری فراماسون ها

(قسمت اول)

 

عصر روشنگری در تاریخ غرب، دوران تثبیت مدرنیته و ظهور ایدئولوژی های اومانیستی است. فیلسوفان عصر روشنگری، معتقد به اصالت عقل منقطع از وحی بودند و عصر غلبه تفکر دینی را روزگار «تاریک اندیشی» می نامیدند. اکثر نویسندگان و اندیشمندان معروف نهضت روشنگری یعنی افرادی مثل «ولتر»، «نیوتون»، «مونتسکیو» و «لسینگ» وابسته به لژهای مختلف فراماسونری بودند. اساسا می توان اندیشه های مبنایی «روشنگری» را همان باورهای بنیادین فراماسونری دانست.

 

امریکا کشوری است که بر مبنای ایده آل های روشنگری بنا شده است و فراماسونرها در طول تاریخ دویست و سی و اندی ساله آن، همیشه در زمره رهبران و بانیان و چهره های ذی نفوذ سیاسی و فرهنگی و اقتصادی این کشور بوده اند. پیوند فراماسونری و روشنگری، در دولت امریکا تجسم عینی روشنی یافته است.

 

فراماسونری چیست؟ ارائه یک پاسخ صریح و روشن به این پرسش، نیازمند تفصیل و فرصتی گسترده و مبسوط است؛ اما اجمالا می توان گفت که تشکیلات فراماسونری آن گونه که در انگلستان و پس از آن در فرانسه و آلمان و امریکا در قرن هجدهم و پس از  آن پدید آمد، سازمان مخوف و پیچیده و بسیار ذی نفوذی است که از طریق اعمال نفوذ های نهان‌روشانه، خواست ها و اراده و منافع لایه های مختلف طبقات سرمایه دار عصر جدید را پیش می برد.

 

فراماسونری به شدت یهودیت زده بوده و دارای پیوند های نزدیک با صهیونیسم جهانی است. شبکه های فعال و پیچیده و پرقدرت و مرموز فراماسونری، از عوامل ذی نفوذ در سیاست خارجی و نیز سیاست های داخلی دولت های امپریالیستی غربی، به ویژه امریکا هستند. می توان گفت آمریکا را فراماسون ها بنیان گذارده اند و امریکا خانه اصلی فراماسونری بین المللی است.

 

منبع: نیمه پنهان امریکا: مروری کوتاه بر بنیان های نظری و ارکان تمدنی امریکا: شهریار زرشناس

 

(کپی برداری از «اسرافیل» فقط با ذکر منبع مجاز است)

 

 

جـــــــــــواد عــــــــــــلوی
۲۷ تیر ۰۰:۱۴
خط دوم از پایین 
فراماسون های 
حرف یاء اضافه ست

الان فراماسونرها یهودی اند یا لامصبن؟

پاسخ :

ممنون از تذکرتون.
فراماسون یهودی داریم، فراماسون غیر یهودی هم داریم.
فراماسون لامصب هم داریم... کلا همه نوع فراماسون داریم... فراماسون ها جنسشون همیشه جوره.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ»
«إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم»
خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند. (قرآن کریم. سوره مبارکه رعد آیه 11)
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان